Çatlak ve Selülit Nedir? Nasıl Oluşur?

1

İnsan vücudunda çatlaklar genellikle cildin kuru kalması ve hızlı kilo alınması sonucu oluşur. Özellikle gebelikteki aşırı kilo almak ya da şok diyetler ile birden kilo verip almak vücutta kalıcı çatlamalara sebep olabilir. Kilo aldıkça derinin esnekliği azalır, gerilir ve çatlamaya başlar. En çok; karın, kalça, baldırlar ve göğüslerde görülür.

Selülit ise derinin alt tabakasında bulunan yağın toksinler ile birleşip öbekleşmesi sonucu portakal kabuğu gibi görünmesidir. Belirtmeliyiz ki selülitin fazla kilolarla alakası yok.  Selülit hormoneldir. Dişilik hormonu fazla olan kişilerde sık görülür. Hamilelikte ve menopoz dönemlerinde artış olduğu rastlanmaktadır. Ayrıca selülit genetiktir. Yani ailenizde selülit varsa selülit olma adaysınız.

2

Sizlere çatlak ve selülitin önlenmesi için birkaç öneride bulunacak olursak Bol yoğurt, süt, sebze ve meyve tüketin. E ve C vitaminleri vücuttan toksin atar, vücuttan atılan toksin ise çatlak oluşumunu engeller. Günde en az 2 litre su içerek vücudunuzu susuzluktan kurtarın. Su metabolizmayı hızlandırır. Vücuttan toksin ve ödem atar. Hızlı kilo vermekten şok diyetten sakının. Spor ve diyet yaparak zayıflamayı deneyin.  Selülit ise genetik olmasına rağmen eğer sağlıklı beslenirseniz, spor yaparsanız selüliti engelleyebilirsiniz.
4
Çatlak ve selülit birçok kadının kâbusudur ve kadınların çoğunda mevcuttur. Bu çatlakların ve selülitlerin oluşumu engellemek, oluşmuş olanların etkilerini azaltmak için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Bu tür yöntemlerde vücudunuzu koruma altına alabilirsiniz ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

 


Algae Yosun Özü Satın Al

Algae Yosun Özü Satış ve Sipariş Sitesi - Tüm hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılamaz.
Google | Algae Yosun Özü | Algae Yosun Özü Nedir - RSS - Google Sitemap
Algae Yosun Özü Bu sitedeki açıklamalar sadece bilgilendirmek amacıyla verilmiştir. Ürün bilgileri ambalajlardaki açıklamalardan ve üreticilerin tanıtım broşürlerinden alınmıştır. Üreticilerin ürünleri hakkında verdiği bilgilerden ve yazım hatalarından kaynaklanan sorunlardan ve şikayetlerden algaeyosunozu.net sorumlu değildir. Ürünlerin kullanımı ve sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

Teslimat Şartları | Sık Sorulan Sorular | Gizlilik Ve Güvenlik

Whatsapp ta Paylaş Telefon Sipariş Hattı Orjinal Mi ?